Opis
Napęd SmartDrive jest systemem wspomagania zmniejszającym wysiłek niezbędny do napędzania ręcznego wózka inwalidzkiego.
SmartDrive daje Ci swobodę, dzięki której możesz zrobić więcej.
Lekkie, montowane z tyłu urządzenie wspomagające, które płynnie porusza się wraz z wózkiem, nawet gdy nie jest używane.
Po prostu podłącz i gotowe. SmartDrive zapewnia użytkownikom wózków inwalidzkich większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej.
Oferujemy szeroką gamę opcji sterowania, aby lepiej spełniać Twoje indywidualne potrzeby.
• Kompaktowy i wygodny do łatwego mocowania i demontażu
• Uruchamiaj, zatrzymuj i zmieniaj prędkość w trakcie jazdy
• Łatwy w transporcie
• Zasięg do 19,8 km
DOSTĘPNE OPCJE:
SpeedControl Dial - standardowe wyposażenie w Smart Drive
Nowe pokrętło SpeedControl zapewnia wyższy poziom kontroli i intuicyjności w SmartDrive.
Użytkownicy mogą teraz uruchamiać, zatrzymywać i regulować prędkość, po prostu obracając pokrętło do przodu lub do tyłu.
Speed Kontrol jest przewodowy i zasilany bezpośrednio przez jednostkę SmartDrive, więc nie ma potrzeby ładowania dwóch urządzeń,a konfiguracja zajmuje mniej niż 5 minut.
SmartDrive MX2+ App ( Permobil nie posiada w swojej ofercie zegarków, do zakupu we własnym zakresie)
Aplikacja SmartDrive MX2+ jest teraz kompatybilna z Apple Watch i Samsung Galaxy Watch!
Z łatwością kontroluj swój SmartDrive za pomocą dotyku, zmieniaj ustawienia oraz śledź dystans i poziom naładowania baterii bezpośrednio z nadgarstka. Ciesz się pełnym dostępem do swojego inteligentnego zegarka i najlepszą w swojej klasie wydajnością baterii, gdy używasz go ze SmartDrive.
Aplikacja SmartDrive MX2+ na Apple Watch jest kompatybilna z Apple Watches Series 5 i nowszymi z systemem watchOS 8 lub nowszym.
Aplikacja SmartDrive MX2+ na zegarek Samsung Galaxy Watch jest kompatybilna z zegarkiem Samsung Galaxy Watch 4 i nowszymi.
SmartDrive poprawia ergonomię i zwiększa funkcjonalność wózka, dzięki czemu pacjent może osiągnąć maksymalny stopień niezależności - mogąc pokonywać pochyłości, progi, miękkie nawierzchnie takie jak wykładziny czy dywany, bez zbędnego wysiłku i nadmiernych obciążeń. Dzięki temu zwiększeniu ulega odległość możliwa do przebycia przez pacjenta w ciągu dnia, pozwalając na utrzymanie poziomu aktywności fizycznej niezbędnej do zachowania zdrowia, poszerzając możliwości komunikacji i mobilności zarówno w życiu zawodowym jak i społecznym, umożliwiając prowadzenie aktywnego życia pacjentom z ograniczeniami lokomocji.
Z powodu specyfiki sposobu przemieszczania się osób korzystających z ręcznych wózków inwalidzkich u wszystkich pacjentów tego rodzaju powstają i postępują zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe w obrębie kręgosłupa oraz obręczy barkowej. Zmiany w aparacie stawowym obręczy kończyny górnej, w mięśniach i ścięgnach stożka rotatorów czy zwyrodnienia kręgosłupa - szczególnie w odcinku szyjnym, są efektem nadmiernych obciążeń związanych z przesiadaniem się, wielokrotnym podnoszeniem czy w końcu ciągłym napędzaniem wózka inwalidzkiego, do którego kończyny górne nie są anatomicznie przystosowane. Efektem tych zmian są ograniczenia możliwości przemieszczania się, uzależnienie od pomocy osób trzecich (w tym konieczność zatrudnienia asystenta) czy w końcu konieczność zaopatrzenia w ciężki, duży i kosztowny wózek elektryczny.
System wspomagania SmartDrive jest bardziej funkcjonalną i mniej kosztowną alternatywą dla wózków elektrycznych, przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych, które zachowały, przynajmniej w pewnym zakresie, możliwość zapoczątkowania ruchu na wózku ręcznym. Zastosowanie wspomagania wózka ręcznego w miejsce wózka elektrycznego jest korzystne z przyczyn zdrowotnych, zapobiegając zmniejszeniu zakresu ruchów w stawach czy utracie siły mięśniowej spowodowanej akinezą.
Smart Drive posiada mniejsze gabaryty i wagę w porównaniu do wózka elektrycznego,
Smart Drive pozwala na znaczną samodzielność podczas czynności dnia codziennego, często niemożliwych do wykonania na wózku elektrycznym.
Niska waga oraz łatwość przenoszenia i demontażu systemu umożliwiają bezproblemowy transport nawet małym samochodem, bez konieczności inwestycji w zakup vana dostosowanego do przewozu wózków elektrycznych. Znaczne korzyści przynosi także wczesne zaopatrzenie pacjenta we wspomaganie wózka ręcznego.
Wykorzystanie systemu opóźnia powstawanie i minimalizuje negatywne skutki zwyrodnień i zmian przeciążeniowych obręczy barkowej i kończyn górnych, przez ograniczanie obciążeń spowodowanych ciągłym napędzaniem wózka. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych przynosi to także wymierne korzyści materialne, obniżając koszty leczenia, opieki, specjalistycznego sprzętu, a także obniżając koszt społeczny utrzymania osoby niepełnosprawnej, poprzez zwiększenie zdolności pacjenta do utrzymania pracy zarobkowej, podejmowania funkcji i ról społecznych, bycia produktywnym członkiem rodziny i społeczeństwa.